Program "Mój Prąd"

dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych lub wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie oraz zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną.

Dofinansowanie

instalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10 kW

maksymalnie 6000 zł/instalacja

nie więcej niż 50% kosztu kwalifikowanego

Forma dofinansowania
Dla Grantobiorców rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie tzw. net-billing (wniosek o przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej złożony po 31.03.2022 r.) oraz dla Grantobiorców (Wnioskodawców) rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy nie skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem przejścia na system rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej tzw. net-billing, wysokość  dofinansowania w formie dotacji  wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych:

 1. dla mikroinstalacji fotowoltaicznej – nie więcej niż 6 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
 2. dla mikroinstalacji fotowoltaicznej, do której zakupiony i zamontowany zostanie magazyn ciepła, magazyn energii elektrycznej lub system zarządzania energią HEMS/EMS – nie więcej niż 7 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
 3. dla dodatkowych elementów zwiększających autokonsumpcję energii elektrycznej w zakresie:
  1. magazynowania ciepła – nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
  2. magazynowania energii elektrycznej – nie więcej niż 16 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
  3. systemu zarządzania energią HEMS/EMS – nie więcej niż 3 tys. zł na jedno przedsięwzięcie pod warunkiem zakupu i montażu magazynu energii elektrycznej lub magazynu ciepła

Dla Grantobiorców rozliczających się w systemie tzw. net-billig łączna maksymalna wysokość dofinansowania wynosi nie więcej niż 20,5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Dla Grantobiorców (Wnioskodawców) rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów tzw. net-metering, którzy skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej m.in. z programu Mój Prąd, pod warunkiem przejścia na system rozliczania wyprodukowanej energii elektrycznej tzw. net-billing, wysokość  dofinansowania w formie dotacji  wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych:

 1. dla mikroinstalacji fotowoltaicznej, do której zakupiony i zamontowany zostanie magazyn ciepła, magazyn energii elektrycznej lub system zarządzania energią HEMS/EMS – nie więcej niż 3 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
 2. dla dodatkowych elementów zwiększających autokonsumpcję energii elektrycznej w zakresie:
  1. magazynowania ciepła – nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
  2. magazynowania energii elektrycznej – nie więcej niż 16 tys. zł na jedno przedsięwzięcie;
  3. systemu zarządzania energią HEMS/EMS – nie więcej niż 3 tys. zł na jedno przedsięwzięcie pod warunkiem zakupu i montażu magazynu energii elektrycznej lub magazynu ciepła

Dla Grantobiorców rozliczających się dotychczas w systemie tzw. net-metering łączna maksymalna wysokość dofinansowania wynosi nie więcej niż 17,5  tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Termin składania wniosków

Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od 29.04.2022 r. do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y uzyskaniem pomocy przy przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej do programu, wypełnij zgłoszenie. Skontaktujemy się celem umówienia spotkania i wizji lokalnej Twojej nieruchomości.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.