Fundacja dbamy o klimat -
... w zgodzie z naturą

Fundacja dbamy o klimat  powstała w 2017 roku z inicjatywy założycieli – Grupy GlobalECO.

Celem Fundacji jest propagowanie proekologicznego stylu życia i dbałość o środowisko naturalne. Robimy to poprzez działania edukacyjno-szkoleniowe, wyjaśniając, w jaki sposób możemy minimalizować negatywne oddziaływanie na otoczenie.

Każdy z nas może żyć i pracować „W zgodzie z naturą”. To hasło definiuje naszą działalność. Wszystko to, co robimy, jak pracujemy i wypoczywamy, oddziałuje na środowisko, w którym żyjemy. Problem degradacji naszego środowiska – poziom zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza w Polsce uświadamia nam, że jest to najwyższy czas, aby zmienić swój styl życia.

Fundacja dbamy o klimat została powołana, aby pomagać w zrozumieniu potrzeby życia w zgodzie z naturą, z poszanowaniem jej praw. Aby móc to osiągnąć, skoncentrowaliśmy się na działalności edukacyjnej.  Prowadzimy prezentacje dla gmin i ich mieszkańców, na których wyjaśniamy, jak zmienić swój dom na energooszczędny, przyjazny dla środowiska. Zwracamy uwagę na konieczność zwiększenia efektywności procesów wytwarzania energii, a także jej oszczędzania, co przyczynia się do bezpośredniej redukcji emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery. Promujemy i uzasadniamy konieczność wymiany urządzeń grzewczych na energooszczędne oraz montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE).

Fundacja dbamy o klimat prowadzi działalność non-profit – nie realizuje żadnej sprzedaży. Ewentualne działania sprzedażowe i techniczne, dla osób zainteresowanych, realizują partnerzy fundacji. Są to podmioty merytoryczne, renomowane i z doświadczeniem na rynku, a tym samym godne polecenia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.