Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, które będzie można przeznaczyć na uruchomienie instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach rolnych.

Na co można przeznaczyć wsparcie?

– koszty zakupu instalacji fotowoltaicznej o zainstalowanej mocy elektrycznej do 50 kW wraz z magazynami energii i systemami inteligentnego zarządzania energią;

– koszty zakupu pompy ciepła – o ile będzie stanowiła integralną część instalacji fotowoltaicznej;

– koszty montażu instalacji ww. urządzeń do produkcji energii;

– koszty ogólne, takie jak koszty przygotowania dokumentacji technicznej operacji, sprawowania nadzoru inwestorskiego lub autorskiego, czy koszty związane z kierowaniem robotami budowlanymi, opłaty za konsultacje, opłaty za doradztwo na temat zrównoważenia środowiskowego i gospodarczego, w tym studia wykonalności;

– koszty zakupu lub rozwoju oprogramowania komputerowego i zakupu patentów, licencji, praw autorskich, znaków towarowych.

Jakie wsparcie można teraz uzyskać?

– 60 proc. kosztów kwalifikowalnych operacji w przypadku młodych rolników i inwestycji zbiorowych albo

– 50 proc. kosztów kwalifikowalnych w przypadku pozostałych operacji i nie mniej niż 30 proc. kosztów kwalifikowalnych.

 

Aktualności

Podziel się z innymi:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.