Od dzisiaj, 15.12.2022 r. w programie Mój Prąd można złożyć wniosek o wyższe dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczną i magazyny energii.

Osoby składające wniosek o dofinansowanie wyłącznie na mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy 2–10 kW będą mogły uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł, czyli o 2 tys. zł wyższą niż dotychczas.

Dodatkowo, osoby, które oprócz mikroinstalacji PV uwzglednią we wniosku dodatkowe urządzenie, pozwalające zwiększyć autokonsumpcję wytwarzanej energii, będą mogły uzyskać dotacje:

  •    do mikroinstalacji PV do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 tys. zł;
  •    do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16 tys. zł;
  •    do magazynów ciepła do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 5 tys. zł;
  •    do systemu EMS / HEMS do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 3 tys. zł.

Dofinansowaniu podlegają mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz dodatkowe urządzenia do magazynowania energii elektrycznej lub ciepła i system zarządzania energią, których zakup i montaż nie został zakończony przed 1 lutego 2020 roku.

Osoby, które złożyły wniosek tylko na mikroinstalacje PV będą miały możliwość złożenia uzupełniającego wniosku o dofinansowanie na dodatkowe elementy zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej bez konieczności wycofywania wniosku już złożonego.

Beneficjenci programu, którym zostało już wypłacone dofinansowanie z Mojego Prądu 4.0, mają możliwość jego podwyższenia – zgodnie z nowymi poziomami dofinansowania. W takich przypadkach koszty kwalifikowane zostaną ponownie przeliczone względem nowego poziomu dofinansowania.

Do wypłaty zwiększonego dofinansowania konieczna będzie zgoda wnioskodawcy – składana wyłącznie przez Generator Wniosków o Dofinansowanie (GWD). Do wnioskodawców NFOŚiGW ma wysłać e-maile ze wskazaniem kwoty, jaka zostanie wypłacona, oraz dokładną instrukcją, jak należy udzielić takiej zgody.

Rozpoczęcie przeliczania dotacji dla dotychczasowych beneficjentów Mojego Prądu 4.0 planowane jest od przyszłego miesiąca.

Nabór wniosków w czwartej edycji Mojego Prądu miał się zakończyć 22 grudnia 2022 roku, ale został wydłużony do końca marca 2023 roku.

Aktualności

Podziel się z innymi:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.