W 2021 roku, mimo trudności związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19, działania Fundacji dbajmy o klimat nadal skupiały się na jej celach, czyli na informowaniu o potrzebie zwiększenia efektywności procesów wytwarzania energii oraz jej oszczędzania, co wpływa na redukcję emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery.

W 2021 roku odbyliśmy ponad 200 spotkań z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Skupiliśmy się głównie na promocji działań, takich jak inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie gmin, w celu identyfikacji przestarzałych urządzeń grzewczych, co pozwoli na określenie ilu osobom powinno się pomóc w wymianie starego i nieefektywnego źródła ciepła.

Z naszej inicjatywy 17 gmin przeprowadziło inwentaryzację, dzięki czemu powstało ponad 200 instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Działania te przyczyniły się do wzrostu wykorzystania energii pochodzącej z Odnawialnych Źródeł Energii , a także redukcji emisji CO2 na terenie tych gmin o 652,84 ton.

W ciągu roku przeprowadziliśmy łącznie 41 prezentacji na temat wymiany źródeł ciepła oraz OZE na terenie 4 województw. Wyjaśnialiśmy mieszkańcom poszczególnych gmin, jak zmienić swój dom na przyjazny dla środowiska. Przeprowadziliśmy także 6 spotkań informacyjno-edukacyjnych w formie webinaru.

Braliśmy udział też w takich wydarzeniach, jak Konwent Prezydenta, Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu starogradzkiego, wideokonferencja JST Powiatu Elbląskiego, Konferencja Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk czy w ECO Piknik w Michałowicach. Odbyło się także spotkanie członków Fundacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również z Bankiem Ochrony Środowiska.

Aktualności

Podziel się z innymi:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.