Zgodnie z przyjętym projektem ustawy dotyczącym cen prądu w 2023 roku, przewiduje się zablokowanie stawek na poziomie z 2022 roku – do limitu 2 tys. kWh rocznie, a w przypadku dużych rodzin i rolników limit wyniesie do 3 tys. kWh.
Dla gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, a w tym wykorzystują pompy ciepła, przewidywany jest jednorazowy dodatek elektryczny. Jego wysokość będzie wynosić 1 tys. zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5 MWh zostanie on podwyższony do 1,5 tys. zł.
O dodatek będzie można ubiegać się w gminie, w miejscu zamieszkania. Warunkiem jego otrzymania będzie zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Aktualności

Podziel się z innymi:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
Print

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) informujemy, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja GlobalECO z Gdyni.