W 2021 roku, mimo trudności związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii COVID-19, działania Fundacji dbajmy o klimat nadal skupiały się na jej celach, czyli na informowaniu o potrzebie zwiększenia efektywności procesów wytwarzania energii oraz jej oszczędzania, co wpływa na redukcję emisji szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery.
W 2021 roku odbyliśmy ponad 200 spotkań z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Skupiliśmy się głównie na promocji działań, takich jak inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie gmin, w celu identyfikacji przestarzałych urządzeń grzewczych, co pozwoli na określenie ilu osobom powinno się pomóc w wymianie starego i nieefektywnego źródła ciepła.
Z naszej inicjatywy 17 gmin przeprowadziło inwentaryzację, dzięki czemu powstało ponad 200 instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Działania te przyczyniły się do wzrostu wykorzystania energii pochodzącej z Odnawialnych Źródeł Energii , a także redukcji emisji CO2 na terenie tych gmin o 652,84 ton.
W ciągu roku przeprowadziliśmy łącznie 41 prezentacji na temat wymiany źródeł ciepła oraz OZE na terenie 4 województw. Wyjaśnialiśmy mieszkańcom poszczególnych gmin, jak zmienić swój dom na przyjazny dla środowiska. Przeprowadziliśmy także 6 spotkań informacyjno-edukacyjnych w formie webinaru.
Braliśmy udział też w takich wydarzeniach, jak Konwent Prezydenta, Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu starogradzkiego, wideokonferencja JST Powiatu Elbląskiego, Konferencja Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk czy w ECO Piknik w Michałowicach. Odbyło się także spotkanie członków Fundacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, jak również z Bankiem Ochrony Środowiska.